LEGENDA:

- czerwona kropka oznacza, że obrazek się zmienia. Red dot mean that picture change when you put mouse on it (but all webside must load)

- niebieska kropka oznacza plastikową butelkę. Mean plastic bottle.

- zielona kropka oznacza kamionkową butelkę. Mean stone bottle.

Poniższe buteleczki nie należą do mnie, tylko do kolegów z forum, ale ponieważ mi się podobają to też je zamieściłem

Krupnik

Polish Honey Cordial 40%, 1/10 Pint

Starka

43%, 1/10 Pint

Żubrówka

42%, 1/10 Pint

Żytniówka

43%, 1/10 Pint

 

Stare - 47 buteleczki

 

Blackberry

Likier Jeżynowy

 35%, 50 ml

Cacao Choix

Likier kakaowy

 29%, 50 ml

Cassis Liqueur

Likier porzeczkowy,

35%, 50 ml

Cherry Liqueur

Likier Wiśniowy

29%, 50 ml

Cherry Vermouth

Wódka gatunkowa półsłodka

40%, 50 ml

Cherry Vodka Dry

Wódka gatunkowa wytrawna

40%, 50 ml

Delmonico

Special Vodka Appetizer

30%, 50 ml

Goldwasser - Złota Woda

Likier ziołowy z płatkami złota

40%, 50 ml

Honey Cherry Liqueur

Likier Miodowo-Wiśniowy

38%, 50 ml i ok 100 ml

Blackberry Liqueur - wódki jeżynowe wytrawne czy półsłodkie nie są zbyt dobre i nie mają powodzenia. Z tego względu przemysł produkuje likiery jeżynowe. Blackberry jest likierem jeżynowym należącym do grupy likierów owocowych o niewysokiej mocy 32%. Podstawowymi surowcami są mors i nalew jeżynowy, które nadają likierowi swoiste właściwości tego owocu. Blackberry jest aromatyzowany nalewami na kwiat pomarańczy, wanilię i korzeń fiołka.

Cacao-Choix czytaj kakao szua (oznacza kakao wyborowe) - likier kakaowy produkowany w wielu krajach z ziarna lub proszku kakaowego. Istnieją dwa rodzaje tego likieru: likier o barwie ciemnobrązowej, o intensywnym zapachu i smaku kakaowym, sporządzany z nalewu na surowiec kakaowy i zwykle aromatyzowany dodatkiem nalewu na wanilię, której aromat bardzo dobrze harmonizuje z zapachem kakao oraz likier bezbarwny o słabszym, ale bardziej delikatnym zapachu i smaku, sporządzany z bezbarwnego destylatu z wyżej wymienionego nalewu. Likiery te zawierają 25-35% alkoholu i 30-40% cukru oraz niekiedy inne (oprócz wanilii) dodatki aromatyczne, jak: nalewy na orzechy i migdały oraz kirsch.
W kraju jest produkowany likier Cacao-Choix, który jest produkowany z najlepszego osiągalnego w kraju gatunku kakao w proszku i aromatyzowany nalewem na wanilię. Cechy likieru: barwa ciemnobrązowa, moc 32%, zawartości cukru ok. 450 g/l czyli właściwie o konsystencji kremu, zapach kakaowo-waniliowy, smak słodki i zharmonizowany.

Cassis - produkowany w kraju ze znakiem O znakomity likier (otrzymywany z nalewu na czarną porzeczkę) o barwie wiśniowo-brązowej, zapachu i smaku swoistym i mocy 35%, dodatek cukru 370 g/l.

Cherry Liqueur - Likier wiśniowy o mocy 28,6% (50 Proof) lub 40% jest typową wódką owocowo-sokową, sporządzoną z moszcu wiśni sokowych. W odróżnieniu od Cherry Brandy nie zawiera dodatku spirytusu owocowego.

Cherry Vermouth - półsłodka wódka owocowo-ziołowa w typie aperitifów. Główne składniki smakowe, to moszcz wiśniowy oraz oryginalne włoskie wino ziołowe - Vermouth Cinzano. Jest to wódka ze znakiem jakości,   o mocy 40%, zapachu wiśniowo-korzenno-ziołowym i smaku owocowo-ziołowym. Konsumuje się ją z kostką lodu i plasterkiem cytryny albo po rozcieńczeniu (2/3 części wódki + 1/3 części oziębionej wody sodowej lub Toniku).

Cherry Vodka Dry - Wiśniówka, lekko podsłodzona, o dużej zawartości moszczu wiśniowego, klarowana, o barwie wiśniowej, mocy 40% oraz zapachu i smaku wiśniowym.

Delmonico - wódka gatunkowa owocowo-ziołowa, półsłodka w typie aperitifów. Oprócz morsów owocowych, jak np. czereśniowy, jabłkowy i malinowy w skład tej wódki wchodzą nalewy (na wiśnie, śliwki, głóg, orzechy) oraz oryginalne włoskie wino wermut, nadające wódce przyjemny, ziołowy i gorzkawy posmak. Wódka jest barwy czerwonobrązowej, o mocy 30%, o zapachu owocowym z wyczuwalnością ziół i gorzkawym smaku. Najlepiej smakuje na zimno z kilkoma kroplami cytryny lub pomarańczy, jako aperitif przed posiłkiem. Jest dobra również jako cocktail, podawany z kostką lodu, rozcieńczony tonikiem (1/4) i przybrany plasterkiem owocu.

Goldwasser - Stary, słynny likier korzenno-ziołowy zwany inaczej złotą wodą, produkowany w Gdańsku już w Średniowieczu. Wynaleziony przez protestanckiego uciekiniera z Niderlandów Vermollena w końcu XVI w. Jest znany i ceniony w całej Europie oraz naśladowany w wielu krajach. W naszym kraju jest sporządzany obecnie z najlepszego wyborowego rektyfikatu, aromatyzowanego dodatkiem destylatu z wielu surowców, jak np. skórek owoców cytrusowych, kolendry, kardamonu, jałowca, lawendy, anyżku, cynamonu, goździków lub dodatkiem odpowiednich naturalnych olejków eterycznych; poza tym często z niewielkim dodatkiem koniaku lub kirschu. Dodatkową atrakcją tego wyrobu sa pływające w nim cieniutkie płatki złota (stąd nazwa). Cechy likieru: moc 40%, zawartość cukru 30-40%, bezbarwny lub żółtawy, o aromatycznym zapachu i korzenno-ziołowym smaku.

Honey Cherry Brandy - Wiśniówka na miodzie, doskonała słodka wódka owocowa sporządzana z moszczu wiśniowego z dodatkiem naturalnego miodu pszczelego. Cechy wódki: moc 38%, słodka, o przyjemnym zapachu i smaku wiśniowo-miodowym. Nazwa wódki jest niewłaściwa, gdyż nie ma ona nic wspólnego z brandy.

 

Ideal Vodka

Wódka Czysta

40%, 50 ml - Polmos Lublin

Jarzębiak na Winiaku

De Luxe Rowan Vodka

43%, 50 ml

Jarzębiak Wytrawny

Wódka Wytrawna Jarzębinowa

40%, 50 ml

Jarzębiak Rowan Vodka

Wódka Wytrawna Jarzębinowa

40%, 70 ml

Jarzębiak Rowan Vodka

Wódka Wytrawna Jarzębinowa

40%, 50 ml

Klubowa Wytrawna - Club Vodka

Wódka Wytrawna

40%, 50 ml

Ideal Vodka - jest doskonałą polską wódką klasy światowej, długo poszukiwanym ideałem wódki czystej. Jej receptura bazująca na idealnie oczyszczonym, luksusowym spirytusie zbożowym i znakomitej wodzie stanowi gwarancję najwyższej jakości wyrobu. Ideal Vódka pojawiła się na rynku w listopadzie 1994 r. i już w tym samym miesiącu otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowych Targach w Katowicach, a rok później - złoty medal. W roku 1995 Ideal Vodka otrzymała 3 złote medale i wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę publiczności w konkursie "Super łyk" podczas Międzynarodowych Targów w Bydgoszczy. W latach 90-tych markę promował Marek Kondrad.

Jarzębiak na Winiaku - De Luxe Rowan Vodka - poza Jarzębiakiem przemysł spirytusowy produkuje również Jarzębiak na Winiaku, atrakcyjną wysokogatunkową wódkę, produkowaną ze zwiększonym dodatkiem szlachetnych dodatków, jak oryginalny winiak z win francuskich i jugosłowiańskich oraz wino gronowe typu południowego. Wódka ta przed rozlewem leżakuje również dłuższy czas w beczkach dębowych. Cechy wódki: moc 43%, barwa jasnobrązowa, zapach jarzębinowo-winiakowy, smak zharmonizowany wytrawnej wódki jarzębinowej o charakterze owocowo-winiakowym. Obie wódki Jarzębiak i Jarzębiak na Winiaku są oznaczone znakiem jakości.

Jarzębiak - Rowan Flavoured Dry Vodka - początkowo myślałem, że jest to inna wersja etykietki Jarzębiaka zwykłego, ale okazało się, że jest to inna marka.

Jarzębiak - Rowan Flavoured Vodka - jedna z najbardziej popularnych wódek owocowych wytrawnych w kraju. W skład jej zestawu wchodzi nalew na owoce jarzębiny gorzkiej (lekko przemrożone), uzupełniony nalewami na śliwki suszone, rodzynki i figi oraz aromatyzowany dodatkiem naturalnego destylatu z wina gronowego. Cechy wyrobu: moc 40%, barwa jasnobrązowa, zapach jarzębinowy, smak nieco cierpkawy wódki owocowej jarzębinowej.

Klubowa - Popularna i chodliwa wódka wytrawna typu winiaków, sporządzona z dodatkiem destylatu winnego i oryginalnego rumu. Cechy wódki: barwa brązowa, moc 40%, dodatek cukru 15 g/l, zapach i smak przyjemny, swoisty dla wódki typu winiakowego.

 

Old Krupnik Polish Honey Liqueur

Wódka gatunkowa słodka

40%, 50 ml

Kryształ - Crystal Vodka

Wódka gatunkowa wytrawna

50 ml, 45% 1973 r.

Likier Ziołowy - Herb Liqueur

Likier ziołowy

40%, 50 ml

Vodka Luksusowa Luxury Vodka

Wódka Czysta Luksusowa

45%, 50 ml

Vodka Luksusowa Luxury Vodka

Wódka Czysta Luksusowa

40%, 50 ml

Krupnik - słodka wódka miodowa od dawnych czasów powszechnie sporządzana w gospodarstwach domowych w Polsce i na Litwie - tzw. Krupnikas. Należy do najstarszych (wraz z miodami) napojów alkoholowych produkowanych w Polsce już w XVIII stuleciu. Surowcami do jej produkcji są - oprócz spirytusu - naturalny miód pszczeli oraz substancje aromatyczne, dodawane do zestawu w postaci nalewów alkoholowych na takie przyprawy, jak: cybamon, goździki, imbir i gałka muszkatałowa. W tańszych wyrobach tego rodzaju część miodu jest zastępowana cukrem (jednakże ilość miodu w zestawie wódki nie powinna być mniejsza niż 0,2 kg na 1 l wódki) Krupnik jest wyrobem wysoko cenionym przez konsumentów i oznaczonym znakiem najwyższej jakości. Cechy wódki: barwa jasnobrązowa, moc 40%, zawartość cukru 45%, zapach i smak - miodowo-korzenny. Trunek ten powinien być konsumowany w temperaturze pokojowej, a w zimie na gorąco - jako czynnik rozgrzewający.

Kryształ - dobra wódka gatunkowa wytrawna, o mocy 45%, sporządzana na rektyfikacie wyborowym, o charakterze zbliżonym do wyborowych wódek czystych.

Herbs Liqueur - likier ziołowy produkowany przez przemysł spirytusowy. W jego skład wchodzi nalew alkoholowy na szereg aromatycznych surowców roślinnych oraz na substancje gorzkie. Cechy wyrobu: moc 40%, barwa brązowa, smak słodki z lekką przyjemną goryczką.

Wódka Luksusowa - jest jedną z najstarszych wódek, jakie są nadal produkowane. Pierwsza butelka została bowiem sprzedana w 1928 r. Jest to wódka czysta o szczególnie wysokiej jakości produkowana przez przemysł spirytusowy na bazie spirytusu rektyfikowanego luksusowego ziemniaczanego i wody odmineralizowanej. Spirytus luksusowy dzięki specjalnej metodzie rektyfikacji pozbawiony jest nawet śladowych ilości zanieczyszczeń. Luksusowa przygotowana z takiego surowca i wody odmineralizowanej, poddana odpowiednim zabiegom technologicznym charakteryzuje się jako wódka wyjątkowo neutralnymi, delikatnymi sensorycznymi walorami o subtelnym miękkim ale typowym charakterze. Wysoka jakość wódki została uhonorowana licznymi medalami na targach i wystawach międzynarodowych. Wódka Luksusowa jest nadzwyczaj łagodna do bezpośredniego spożycia. Doskonale nadaje się do sporządzania koktajli. Jest ulubionym trunkiem koneserów gustujących w wódkach czystych.

 

 

Orzechówka Nut Cordial

Likier Orzechowy

45%, 50 ml

Pieprzówka

Wódka Wytrawna

45%, 50 ml

Plum Cordial - Śliwówka

Wódka owocowa słodka

40%, 50 ml

Polish Gin

Gin

45%, 50 ml

Porterówka - Dark Beer Flavoured Vodka

Wódka gatunkowa półsłodka

40%, 70 ml

Ratafia

Likier

35%, 50 ml

Soplica

Dry special vodka with fruit flavours and distillates added

Wódka - 40% i 35%, 50 ml

Orzechówka - Nut Cordial - Wódka gatunkowa wytrawna o charakterze nalewki owocowej produkowana w kraju. Głównym składnikiem tej wódki jest nalew na zielone orzechy włoskie, dzięki czemu wódka wykazuje właściwości pobudzające apetyt i doskonale nadaje się jako aperitif przed posiłkiem. Cechy wódki: moc 45%, barwa ciemnobrązowa, smak przyjemny gorzkawo-orzechowy. Jest ona często sporządzana w domu jako dietetyczna nalewka orzechowa.

Pieprzówka - produkowana w kraju bardzo popularna wytrawna wódka gatunkowa. Cechy wódki: barwa jasnożółta, moc 45%, smak ziołowy, nieco piekący; poza tym jest produkowana eksportowa pieprzówka (Vodka au poivre) barwy jasnoczerwonej, do której poza nalewem na pieprz pobiera się również nalew na paprykę.

Śliwówka - słodka wódka owocowa produkowana w kraju. Podstawowym składnikiem jej zestawu jest moszcz z węgierek uzupełniony nalewami na inne odmiany śliwek (jak renklody, mirabelki) oraz na tarninę i wanilię, dzięki czemu wódka ma przyjemny, zharmonizowany zapach i smak. Cechy wódki: barwa brązowa, moc 40%, zapach i smak śliwkowy. W latach sześćdziesiątych Śliwówka była najbardziej popularną wódką gatunkową, lecz później w związku z utrzymującą się tendencją do konsumpcji wyrobów wytrawnych, zainteresowanie tą wódką znacznie osłabło.

Polish Gin - wytrawna jałowcówka produkowana w kraju. Metoda jej produkcji jest wzorowana na sposobie produkcji angielskiego ginu. Do sporządzenia zestawu wódki jest stosowany rektyfikat wyborowy żytni, a więc spirytus najwyższej jakości. Cechy wódki: bezbarwna, moc 45%, zapach  i smak delikatny jałowcowy. W porównaniu z podobnymi wyrobami angielskimi (jak London Gin) lub holenderskimi (Genewer) Polish Gin jest bardziej delikatny i mniej intensywny w smaku. Porterówka - Dark Beer Flavoured Vodka - wódka produkowana w kraju z dobrego gatunku porteru, z dodatkiem nalewów korzennych i wanilii. Bardzo popularna i rozpowszechniona, często sporządzana w gospodarstwach domowych. Ma przyjemny i zharmonizowany smak. Cechy wódki: barwa ciemnobrązowa, zapach swoisty, smak słodki, z posmakiem goryczkowo-słodowym; moc 40%.

Ratafia - słodka nalewka owocowa. Jej nazwa pochodzi od toastu wygłaszanego przez Kreolów pochodzenia francuskiego.

Istnieje wiele rodzajów ratafii. Wykonanie najbardziej klasycznej ratafii polega na układaniu warstwami oczyszczonych owoców, przesypywania cukrem i zalewanie spirytusem. Przygotowuje się ją od wiosny do jesieni, wrzucając do gąsiorka kolejno dojrzewające owoce. Można dodawać również migdały i pestki niektórych owoców.

Soplica - popularna i poszukiwana przez konsumentów wytrawna wódka gatunkowa o starej tradycji. Była produkowana przez firmę Kasprowicz w Gnieźnie już w końcu XIX stulecia, jako wódka zbożowa o charakterze zbliżonym do starki. Obecnie, produkowana przez przemysł spirytusowy Soplica, zestawiana na rektyfikacie wyborowym, jest nalewką owocową sporządzaną z nalewów alkoholowych na suszone owoce, jak: orzechy, śliwki suszone, jarzębina, tarnina itd. i uszlachetniona dodatkiem winiaku. cechy wódki: barwa jasnożółta, moc 40%, smak wytrawnej wódki owocowo-winiakowej.

 

Śliwowica - Plum Brandy

Śliwowica

45%, 50 ml

Spirytus Rektyfikowany

Spirytus

95%, 50 ml

Spirytus Rektyfikowany Żytni

Spirytus Żytni,

90%, 50 ml

Tatrzańska Wytrawna

Wódka gatunkowa wytrawna

45%, 70 ml

Finest Old Polish Whisky

A blend of rye and malt whisky

43%, 50 ml

Whisky Zamkowa - Royale Castle

Polish Whisky

43%, 50 ml

Winiak Luksusowy

Winiak

43%, 50 ml

Wiśniówka - Cherry Cordial

Likier Wiśniowy

40%, 50 ml

Plum Brandy - Blended o mocy 45%; blended oznacza, że zestaw wódki zawiera oprócz pewnej ilości odleżakowanego spirytusu śliwkowego również rektyfikat zwykły ziemniaczany, wskutek czego właściwości zapachowo-smakowe śliwowicy ulegają złagodzeniu, co niektórym konsumentom bardzo odpowiada. Cechy wódki: barwa żółtawa, moc 45%, przyjemny zapach i smak swoisty dla tego typu wódki.

Spirytus rektyfikowany ma moc różną w zależności od stopnia oczyszczenia, a więc rektyfikat zwykły- co najmniej 96%, a rektyfikat wyborowy lub luksusowy - co najmniej 96,5%. Również stopień oczyszczenia rektyfikatów jest różny: w rektyfikacie zwykłym wyczuwa się jeszcze, chociaż w bardzo słabym stopniu, zapach ubocznych produktów fermentacji, rektyfikat wyborowy natomiast powinien się charakteryzować tylko swoistym zapachem i smakiem czystego alkoholu etylowego.  Do wyrobu wyborowych wódek czystych jak Wyborowa Eksportowa lub Baltic Vodka oraz gatunkowych o delikatnym smaku, jak Żubrówka lub Polish Gin stosuje się rektyfikat wyborowy, natomiast do innych wódek - rektyfikat zwykły.

 

Polish Whisky (inna nazwa "Whisky 43º") o mocy 43%, sporządzana z odleżałej, importowanej szkockiej whisky, skupażowanej z odleżałą surówką żytnią (starką) i uzupełniona spirytusem rektyfikowanym żytnim, wyrób wysokogatunkowy.

 

Klasyczna przedstawicielka wódek z grupy "whisky", sporządzana z odleżałej przez 10 lat surówki żytniej, koncentratu Scotch Malt Whisky oraz komponentów wzbogacających treść sensoryczną trunku. Produkowana była przez Polmos Szczecin.

Whisky Zamkowa o mocy 43%, sporządzana z kupażu surówki żytniej i jęczmiennej, zestarzonych co najmniej 3 lata w beczkach o zwęglonych wewnątrz klepkach.

Winiak Luksusowy - czyli Polish Brandy o mocy 43% należy do grupy Winiaków wysokiej jakości (są jeszcze winiaki średniej i najwyższej jakości). W skład zestawu wchodzi spirytus rektyfikowany z dodatkiem odleżałego, francuskiego destylatu winnego w ilości 30-50% oraz domieszki aromatyczno-smakowe. Posiada piękny brązowy kolor i wspaniale zharmonizowany bukiet, które z pewnością doceniają koneserzy tego wyśmienitego trunku. Całości dopełnia oryginalna butelka.Obecnie oferowany jest przez Destylarnię "Polmos" w Krakowie S.A.

 

 

Wódka Wyborowa

Wódka czysta

45%, 50 ml

Żubrówka

Wódka gatunkowa

40%, 50 ml

Jej produkcję rozpoczął w 1823 w Poznaniu żydowski przedsiębiorca Hartwig Kantorowicz. Słowo wyborowa wystąpiło w artykule chwalącym jakość tej wódki, stąd nazwa.

 

Wyborowa (eksportowa) - Polska wódka czysta najbardziej znana i najwyżej oceniana, zarówno w kraju, jak i na rynkach światowych. Sporządzana z najwyższej jakości wyborowego spirytusu rektyfikowanego żytniego, uzyskanego z wyselekcjonowanego żyta. Wódka ta - jest symbolem dobrej jakości polskich towarów zagranicą. Uzyskała za swoją wysoką jakość (uważana przez wielu konsumentów za królową wódek) wiele złotych i srebrnych medali na Międzynarodowych Targach i Konkursach. Cechy wódki: bezbarwna, o kryształowej klarowności, moc 45%, smak idealnie oczyszczonej wódki czystej, który pomimo stosunkowo wysokiej mocy jest łagodny i przyjemny

Początki produkcji żubrówki w Polsce datowane są na XVII w., a już w XVIII w. stała się ona jednym z ulubionych trunków polskiej szlachty. W 1926 r. firma Polmos opracowała sposób masowej produkcji żubrówki, której znak towarowy później zarejestrowała i do dzisiaj jest jego właścicielem oraz producentem wódki.

 

Żubrówka - wytrawna ziołowa aromatyczna wódka, coraz częściej konsumowana i oceniana w ostatnich latach. Produkowana obecnie w wielu krajach, przede wszystkim w Polsce, Związku Radzieckim i USA. Polska Żubrówka - Bison Brand Vodka - jest wysoko oceniana na całym świecie. Jest to produkt unikalny sporządzany z surowca znajdującego się prawie wyłącznie w Polsce. Jest nim trawa żubrowa Herba Hierochloe odorata vel australis dziko rosnąca, występująca na leśnych polanach Puszczy Białowieskiej. Dziko rosnąca w naturalnych warunkach leśnych trawa żubrowa ma jedyny w swoim rodzaju specyficzny i delikatny aromat, nadający wódce charakterystyczne dla niej  właściwości zapacho-smakowe. Wyjątkowa wprost delikatność tej wódki została najlepiej opisana przez znakomitego pisarza angielskiego Sommerset-Maughama w powieści "Ostrze brzytwy", gdzie autor mówi, że "wódka ma smak świeżego siana, wiosennych kwiatów, tymianku i lawend, niezwykle delikatny i miękki. Gdy się tę wódkę spożywa, ma się błogie uczucie, jak gdyby słuchania muzyki przy świetle księżyca..." Jest to może wizja poety, ale również dla szerszych rzesz konsumentów wódka ta jest ulubionym trunkiem. Cechy wódki: wytrawna, klarowna, o naturalnym żółtawozielonkawym zabarwieniu, zaokrąglonym smaku i przyjemnym swoistym aromacie, o mocy 40%, zawartość cukru 5-6 g/l. Szczególny jej charakter jest podkreślony obecnością źdźbła prawdziwej trawy żubrowej umieszczonej w każdej butelce oryginalnej wódki. Wódka ta powinna być spożywana bezpośrednio w odpowiednich kieliszkach, zawsze dobrze ochłodzona, ale może być także konsumowana w postaci trunków mieszanych i cocktaili.

 

PĘKATE - 60 buteleczka - "Warta"

 

Baltic Vodka

Wódka czysta - Polmos Toruń

40%, 50 ml

Barowa Pure Grain

Wódka czysta - Polmos Poznań

40%, 50 ml

Black Death Vodka

Wódka czysta - Polmos Kraków

40%, 50 ml

Biała Dama

Wódka czysta - Polmos Łańcut

40%, 50 ml

Cacao Choix

Likier - Polmos Poznań

29%, 50 ml

Cherry Liqueur

Likier - Polmos Poznań

29%, 50 ml

Capri Bitter

Aperitif - Polmos Zielona Góra

28%, 50 ml

Cytrynówka

Wódka wytrawna - Polmos Białystok

40%, 50 ml

 

 

 

 

     

www.polmos.bialystok.pl

 

Wódka czysta o wybornym aromacie rektyfikowanego spirytusu zbożowego. Gwarantuje nie tylko specyficzny smak i zapach, ale również krystaliczną czystość. Najlepiej smakuje mocno schłodzona lub w koktajlach.

Czarna śmierć - kto w Polsce kupi wódkę o tej szalonej nazwie? Okazuje się, że kupują; lubimy czarny humor (tak jak Amerykanie, od których wywodzi się ta licencja). Samej wódki Black Deatch trudno nie lubić - jest pyszna!

Nazwa tej wódki nawiązuje do opowieści o "Białej Damie" pojawiającej się w komnatach XVII-wiecznego zamku w Łańcucie, którą miała być Julia Potocka, córka Izabelli z Czartoryskich Lubomirskiej, właścicielki łańcuckich posiadłości.

Wódka czysta luksusowa, stanowi przykład doskonałej jakości wódki zbożowej. Dzięki swoim właściwościom stała się w krótkim czasie przebojem polskiego rynku spirytusowego. Świetna jako ozdoba każdego stołu, a także na prezenty i specjalne okazje. W 2002 roku wersja eksportowa na rynek amerykański uzyskała od specjalistów z Beveraga Testing Institute w Chicago złoty medal i ocenę 92 punkty na 100 możliwych (identyczną ocenę uzyskały m.in. wódki Gorbaczow i Belvedere).

Cacao-Choix czytaj kakao szua (oznacza kakao wyborowe) - likier kakaowy produkowany w wielu krajach z ziarna lub proszku kakaowego. Istnieją dwa rodzaje tego likieru: likier o barwie ciemnobrązowej, o intensywnym zapachu i smaku kakaowym, sporządzany z nalewu na surowiec kakaowy i zwykle aromatyzowany dodatkiem nalewu na wanilię, której aromat bardzo dobrze harmonizuje z zapachem kakao oraz likier bezbarwny o słabszym, ale bardziej delikatnym zapachu i smaku, sporządzany z bezbarwnego destylatu z wyżej wymienionego nalewu. Likiery te zawierają 25-35% alkoholu i 30-40% cukru oraz niekiedy inne (oprócz wanilii) dodatki aromatyczne, jak: nalewy na orzechy i migdały oraz kirsch.
W kraju jest produkowany likier Cacao-Choix, który jest produkowany z najlepszego osiągalnego w kraju gatunku kakao w proszku i aromatyzowany nalewem na wanilię. Cechy likieru: barwa ciemnobrązowa, moc 32%, zawartości cukru ok. 450 g/l czyli właściwie o konsystencji kremu, zapach kakaowo-waniliowy, smak słodki i zharmonizowany.
Cherry Liqueur - likier wiśniowy o mocy 28,6% (50 Proof) lub 40% jest typową wódką owocowo-sokową, sporządzoną z moszczu wiśni sokowych. W odróżnieniu od Cherry Brandy nie zawiera dodatku spirytusu owocowego.  

Wódka gatunkowa, słodka o smaku i zapachu cytrynowym. Głównym składnikiem nadającym jej delikatny cytrynowy posmak jest nalew na skórki cytryny, a zapach jest wzbogacony dodatkiem naturalnego olejku cytrynowego. Niewielki dodatek kwasku cytrynowego poprawia i harmonizuje smak wódki.

 

 

Czysta Extra

Wódka czysta - Polmos Lublin

40%, 50 ml

From Galicia "Czarna Wyborowa"

Wódka czysta - Polmos Łańcut

40%, 50 ml

Gnesnania Boonekamp

Wódka ziołowa, gatunkowa, wytrawna

Polmos Poznań - 40%, 50 ml

Jeżynówka "Krakowianka"

Likier jeżynowy

35%, 50 ml

Kasztelański

Likier - Polmos Poznań

35%, 50 ml

Krakus

Wódka czysta - Polmos Białystok

40%, 50 ml

Krakus

Wódka czysta - Polmos Lublin

40%, 50 ml

Kron Vodka

Wódka wytrawna - Polmos Starogard

40%, 50 ml

   

 

 

 

 

   

Należy do wódek czystych zwykłych. Podstawowymi składnikami do jej produkcji jest spirytus rektyfikowany ziemniaczany oraz woda czerpana z własnych ujęć głębinowych Polmosu Lublin i poddawana procesowi demineralizacji przy użyciu urządzeń o światowym standardzie. Najlepiej smakuje do zakąsek i dań mięsnych, przed podaniem wymaga dobrego schłodzenia

Jest to fragment artykułu "Wyborowy Skandal" z Rynków Alkoholowych z czerwca 1995 r.
"W tym czasie Agros podał do belgijskiego sądu dystrybutora polskiej wódki „From Galicia”, która ma swoją oryginalną, czarną etykietę, zawiera w nazwie również przymiotnik „wyborowa”. Belgijski sąd przyznał rację temu, kto zarejestrowała w Belgii srebrzystą etykietę „Wyborowej”, czyli Agrosowi. Nie interesowało go bowiem, czy, w kontekście polskich rozporządzeń ministerialnych, miał do tego prawo. W efekcie w Belgii zaaresztowano znaczną ilość „Galicii”, czyli „czarnej” „Wyborowej”. Dystrybutor pewnie będzie musiał zapłacić liczone w dziesiątkach tysięcy dolarów odszkodowanie.

Zdesperowany producent trefnej „Galicii”, czyli Polmos z Łańcuta, zakwestionował w Urzędzie Patentowym praw do rozporządzania przez kogokolwiek pochodzącym ze Słownika Języka Polskiego przymiotnikiem ”wyborowy”. Jego zdaniem zarejestrować można było tylko konkretny znak towarowy, czyli w tym przypadku „sławną” srebrzystą, w pionowe paski etykietę. Gdyby okazało się, że ma rację, „Wyborowa” znów stałaby się wolna."

Gnesnania Boonekamp jest wyciągiem z 23 rodzajów ziół i korzeni posiadających walory lecznicze, dietetyczne i odżywcze. Zawiera liczne naturalne składniki, również witaminy i mikroelementy.

 

 

Krakus - wódka ta należy do grupy wódek czystych wyborowych zbożowych. Za swą jakość uzyskała różne medale i wyróżnienia międzynarodowe. Nazwa pochodzi od miasta Kraków - dawnej stolicy Polski. Specjalny proces produkcji pozwala na uzyskanie wódki o nadzwyczaj miękkim i łagodnym a zarazem słodkawym smaku oraz typowym stonowanym zapachu wódki żytniej.

Wódka zbożowa o łagodnym aromacie. Produkowana ze starannie wyselekcjonowanych zbóż według oryginalnej szwedzkiej receptury przy zastosowaniu hydroselekcji w procesie destylacji. Produkowana na licencji w Polmosie Starogard Gdański.

 

Łańcut Wódka

Wódka czysta - Polmos Łańcut

40%, 50 ml

Łańcut Alasz

Likier kminkowy - Polmos Łańcut

40%, 50 ml

Łańcut Amaretto di Łańcut

Likier migdałowy - Polmos Łańcut

25%, 50 ml

Łańcut Cherry Amour

Likier wiśniowy - Polmos Łańcut

25%, 50 ml

Łańcut Malajka

Likier kokosowy - Polmos Łańcut

28%, 50 ml

Łańcut Rosaline

Likier różany - Polmos Łańcut

30%, 50 ml

Łańcut Valentine

Likier miodowo-wiśniowy

Polmos Łańcut, 25%, 50 ml

Magic Mint

Likier miętowy

Polmos Poznań - 30%, 50 ml

Master Vodka

Wódka czysta - Polmos Łańcut

37,5%, 50 ml

                 

Wykreowana współcześnie czysta wódka z niesamowitą klasą i elegancją. Idealnie klarowna o oryginalnym smaku, który jest zawsze łagodny i przyjemny.
Wódka Łańcut zdobyła w 1995 roku złoty medal Międzynarodowych Targów Rolno - Przemysłowych "POLAGRA" w Poznaniu.
Wódka Łańcut otrzymała również bardzo dobre rekomendacje z Instytutu Testowania i Oceny Napojów (Beverage Testing Institute) w Chicago. Srebrny Medal Instytutu i ocena 87 punktów stawiają ten alkohol na półce wraz z najlepszymi trunkami tego rodzaju.

Alasz - wyborowy likier kminkowy, popularny jeszcze do niedawna i konsumowany głównie przez kobiety do czarnej kawy. Nazwa likieru pochodzi od majątku ziemskiego Allasch pod Rygą, w którym był on wyrabiany już w 1823 r. na uzyskiwanym tam doskonałym kminku. Likier zyskał w krótkim czasie wielkie uznanie w wielu krajach, jako słynny ryski alasz (Allasch Kümmel). Jest on produkowany także obecnie różnymi metodami przez wiele firm. Wyroby gorszej jakości są sporządzane ze zwykłego rektyfikatu i olejku kminkowego, a najlepsze  - z rektyfikatu zbożowego i destylatu kminkowego. Produkowany dawniej w kraju (zresztą w niewielkich ilościach) był zbliżony właściwościami do wyrobów zagranicznych przeciętnej jakości. Obecnie produkowany w Polmosie Łańcut ma niezwykle ciekawy smak i wyjątkowy aromat, w bogatej oprawie graficznej i doprowadzonej do perfekcji recepturze utrwala wspaniałą tradycję.

Likier migdałowy o mocy 25%, doskonały dodatek do koktajli i kawy. Butelka specjalna o charakterystycznym kształcie. Ten likier choć jest nowym produktem Fabryki, cieszy się dużym powodzeniem.

 

Wykwintny likier o smaku kokosowym. Moc 28%, oryginalna, biała butelka (duża). Aromat kokosowy doskonale łączy się z tonikiem i sokami owocowymi. Dlatego likier ten stanowi podstawę delikatnych koktajli egzotycznych.

 

 

   

 

   

Nissovka Pure Potato Vodka

Wódka czysta koszerna

 Poloniss Kosher. 50%, 50 ml

Petrossian Vodka

Wódka czysta

45%, 50 ml

Pieprzówka

Wódka wytrawna

 Polmos Zielona Góra - 40%, 50 ml

Polish Gin

Gin - Polmos Poznań

40%, 50 ml

Polonaise

Wódka czysta - Polmos Warszawa

40%, 50 ml

Polonaise

Wódka czysta - Polmos Warszawa

40%, 50 ml

Polonaise

Wódka czysta - Polmos Łańcut

40%, 50 ml

Polska

Wódka czysta - Polmos Zielona Góra

40%, 50 ml

Polska

Wódka czysta - Polmos Zielona Góra

40%, 50 ml

Premium Vodka

Wódka czysta - Polmos Poznań

40%, 50 ml

 

 

 

 

 

www.vsluksusowa.pl

 

 

 

Pieprzówka - aromatyczna wódka wytrawna o intensywnym smaku i zapachu pieprzu. Sporządzona z nalewek na pieprz i paprykę. Doskonała spożywana bezpośrednio, mocno schłodzona i jako składnik wielu cocktaili. Zmieszana z sokiem pomidorowym stanowi oryginalną wersję Bloody Mary.

Polish Gin - wytrawna jałowcówka produkowana w kraju. Metoda jej produkcji jest wzorowana na sposobie produkcji angielskiego ginu. Do sporządzenia zestawu wódki jest stosowany rektyfikat wyborowy żytni, a więc spirytus najwyższej jakości. Cechy wódki: bezbarwna, moc 45%, zapach i smak delikatny jałowcowy. W porównaniu z podobnymi wyrobami angielskimi (jak London Gin) lub holenderskimi (Genewer) Polish Gin jest bardziej delikatny i mniej intensywny w smaku.

Historia tej wódki sięga czasów napoleońskich, kiedy to Francuzi przenieśli nazwę dostojnego, polskiego tańca na równie dystyngowany alkohol. Marka Polonaise jest wyłączną własnością Polmosu Łańcut od sierpnia 1999 roku.

Polonaise jest wódką luksusową na spirytusie zbożowym lub neutralnym i wodzie z ujęć głębinowych, kryształowo czystej i odmineralizowanej. Wódka o tradycyjnym smaku, odpowiednia dla osób wymagających, lubiących dobrą zabawę, poszukujących wysokiej jakości za rozsądną cenę.

Polska Wódka - jedna z wiodących i dynamicznie rozwijających się marek V&S Luksusowa Zielona Góra S.A. Dzięki zastosowaniu najczystszych, polskich spirytusów: neutralnego zbożowego i luksusowego żytniego, jej smak oraz aromat cechuje łagodność i harmonia. Drugim, decydującym o jej walorach składnikiem jest krystalicznie czysta, neutralna woda, wydobywana z głębokich złóż wodonośnych. Nowe techniki i technologie procesów produkcyjnych oraz wysoka kultura zachowania najwyższej jakości połączone z zachowaniem tego, co najlepsze w tradycji dają wyjątkowy efekt w postaci Polskiej Wódki.

Do produkcji tej wódki stosuje się wyłącznie spirytusy surowe sporządzane z najwyższej jakości odmian żyta i pszenicy uprawianych w północno-zachodniej Polsce, gdzie warunki klimatyczne do ich produkcji są najlepsze. Spirytus surowy poddawany jest wielokrotnej destylacji w największym i najnowocześniejszym zakładzie rektyfikacji należącym do poznańskiego "Polmosu". W ten sposób otrzymuje się luksusowy spirytus zbożowy o wyjątkowo delikatnym smaku. Stosując najnowocześniejszą technologię zestawiania i filtracji wódki, wodę z własnych ujęć głębinowych i kontrolę jakości na każdym etapie produkcji, zapewnia się warunki utrzymania wysokiego poziomu jakości "Premium Vodki"

 

Rachela Vodka

Wódka koszerna - Polmos Kraków

39%, 50 ml

Specjalna Żytnia

Special Rye Vodka, 40%

Wódka gatunkowa wytrawna, 50 ml

Spirytus Rektyfikowany

Spirytus - Polmos Warszawa

95%, 50 ml

Starka krakowska

Starka - Polmos Kraków

40%, 50 ml

Starka 18

Starka - Polmos Szczecin

50%, 50 ml

Tania

Wódka czysta - Polmos Warszawa

40%, 50 ml

Universum

Wódka czysta - Polmos Siedlce

40%, 50 ml

Wesoła Podpalana Carmel

Wódka smakowa - Polmos Białystok

40%, 50 ml

Wisent

Wódka - Polmos Łańcut

40%, 50 ml

 

 

www.polmos-warszawa.pl

 

www.polmos.szczecin.pl

 

www.polmos-siedlce.com.pl

 

 

Jej receptura wywodzi się z przebogatych tradycji całych pokoleń krakowskich Żydów z krakowskiego Kazimierza. Tak smakującą wódkę podawano w karczmie ojca Racheli (tej z "Wesela" Wyspiańskiego) - Hersza Singera w Bronowicach. Lubiono ją powszechnie dla "krzepkości", dla oryginalnego smaku i aromatu. Krakowskiemu Polmosowi udało się odtworzyć - w oparciu o wyborowy spirytus rektyfikowany - krzepę, smak, aromat i absolutną klarowność.

Rachela zapraszała kiedyś na polskie wesele Chochoła. Dziś zaprasza wszystkich na wódkę. Oryginalny smak Rachela zawdzięcza rozmarynowi, zaś certyfikat koszerności podpisał Naczelny Rabin RP.

Specjalna Żytnia - wódka gatunkowa sporządzana z rektyfikatu żytniego z niewielkim dodatkiem domieszek smakowych. Cechy wódki: barwa słomkowa, moc 40%, smak wytrawnej wódki zbożowej.

Wyrób o mocy 95 % obj. z charakterystyczną zielono-szarą etykietą. Sporządzony jest z alkoholu etylowego rolniczego zbożowego lub ziemniaczanego. Jest to spirytus "tradycyjny" - oznacza to, że jest wszechobecny na rynku od bardzo dawna. Zastosowanie tego wyrobu jest wszechstronne, głównie do celów spożywczych i leczniczych.

Surowy spirytus żytni leżakowany w dębowych beczkach, w głębokich i chłodnych piwnicach, z biegiem lat, z biegiem dni zmienia się w szlachetny trunek  o barwie brązu i starego złota - Starkę krakowską - najlepszy trunek jaki kiedykolwiek powstał wzdłuż całego biegu Wisły. Starkę produkuje się od przeszło 400 lat. Pierwszym królem, który zabrał ją ze sobą w podróż do Paryża, był najprawdopodobniej uciekający z Polski Henryk Walezy; z Wawelem mógł się, ze Starką - nigdy. Krakowski, królewski trunek, o delikatnym smaku i aromacie, podawany był na ucztach austriackiego cesarza Rudolfa II w czasie, gdy rezydował na praskich Hradczanach. Zachwycał się nią cesarz Franciszek Józef I w czasie inspekcyjnej podróży po Galicji w 1880 r. Na świecie Starka uchodzi za coś tak reprezentatywnego dla Polski jak whisky dla Szkocji. 

 

Tania wódka - należy do grupy wódek czystych sporządzanych na spirytusie rektyfikowanym i wodzie odmineralizowanej. Dobór odpowiedniej partii spirytusu do każdego zestawu wódki, stosowanie wody odmineralizowanej oraz odpowiednia obróbka technologiczna zapewniają wysoką, wyrównaną jakość wódki. Wódkę "Tanią" serwuje się do zakąsek zimnych i dań głównych oraz stosuje się jako komponent do różnych rodzajów koktajli.

 

 

Wódka o niezapomnianym i delikatnym aromacie świeżo suszonej trawy żubrowej ręcznie zbieranej i tradycyjnie suszonej.
Trunek sporządzony według starej, oryginalnej receptury; doskonale nadaje się do przygotowywania wyśmienitych drinków.
Nazwa tego alkoholu pochodzi od niemieckiego określenia Żubra i nawiązuje do bieszczadzkich stad dzikich żubrów.

 

Wiśniówka Cherry Cordial

Wiśniówka - Polmos

40%, 50 ml

Wiśniówka Cherry Cordial

Wiśniówka - Polmos

40%, 50 ml

Wiśniówka Cherry Cordial

Wiśniówka - Polmos

40%, 50 ml

Wyborowa

Wódka czysta - Polmos

40%, 50 ml

Wyborowa

Wódka czysta - Polmos

40%, 50 ml

Wyborowa

Wódka czysta - Polmos

45%, 50 ml

Wyborowa

Wódka czysta - Polmos

40%, 50 ml

Wyborowa

Wódka czysta - Polmos Poznań

40%, 50 ml

Ziołowa Wytrwana

Wódka gatunkowa - Polmos Lublin

38%, 50 ml

 

www.wodka.com

 

Wiśniówki - Najbardziej popularne w kraju wódki owocowe sokowe produkowane w szerokim asortymencie przez przemysł spirytusowy oraz również często sporządzane w gospodarstwach domowych. Przemysł produkuje zarówno wiśniówki o smaku czysto wiśniowym i różnym stopniu słodyczy, jak i wódki z rozmaitymi dodatkami, jak np. z czarnymi porzeczkami (Griotte), z wermutem (Cherry Vermouth), z winiakiem (Cherry na winiaku), z rumem (Wiśniak na rumie) lub z miodem (Wiśniowa na miodzie). Surowcem podstawowym stosowanym przez przemysł do produkcji wiśniówek jest mors wiśniowy (spirytusowany moszcz), natomiast w gospodarstwach domowych łatwiejszy do uzyskania nalew wiśniowy, z którego przyrządza się wspaniałe nalewki wiśniowe. Wiśniówki produkowane przemysłowo zawierają zwykle również dodatki, służące do wzbogacenia ich barwy, aromatu i smaku. Są to niewielkie ilości morsu z czarnych jagód, pogłębiające barwę wyrobów, morsów malinowego i truskawkowego, wzbogacających aromat wyrobów oraz nalewu na wanilię i olejku migdałowego, nadających wyrobom przyjemny zapach.

Asortyment rynkowych wódek wiśniowych obejmuje:
1) wódki podsłodzone: Wiśniówka wytrawna, Cherry Vodka Dry, Cherry na winiaku, Wiśniówka-Cherry Cordial;
2) wódki słodkie: Wiśniówka słodka, Griotte, Wiśniak na rumie;
3) wódki bardzo słodkie o charakterze likierów: Cherry Liqueur, Cherry Brandy, Polish Cherry, Cherry Brandy na rumie, Wiśniówka na miodzie (Honey Cherry Brandy).
Wyroby powyższe cieszą się dużym powodzeniem; cechuje je piękna rubinowa barwa, przyjemny aromat i smak oraz moc w granicach 25-40%

Wódka Wyborowa - znana na całym świecie, ceniona za swą znakomitą jakość. Nagrodzona wieloma medalami na międzynarodowych imprezach. Jest uważana za "Królową" polskich wódek - "Polską wódkę Nr 1". Wódka Wyborowa jest krystalicznej klarowności, bezbarwna, o zapachu i smaku typowym dla najwyższej jakości wódki czystej zbożowej. Produkowana jest wyłącznie ze spirytusu rektyfikowanego wyborowego żytniego i wody odmineralizowanej. jej naturalny miękki , łagodny słodkawy smak nie pochodzi z dodatku jakichkolwiek substancji słodzących lecz jest wynikiem specjalnej technologii produkcji. Wódkę Wyborową serwuje się dobrze schłodzoną w wąskich kieliszkach. Doskonale nadaje się do zimnych zakąsek rybnych i mięsnych jak również do dań głównych. Stosowana jest jako podstawowy składnik alkoholowy do wszelkiego rodzaju koktajli.

 

Produkowana jest z wysokiej klasy rektyfikatu ziemniaczanego z dodatkiem nalewu ziołowego oraz naturalnych dodatków aromatyczno-smakowych. Dzięki tej kompozycji uzyskano delikatny i subtelny w smaku i zapachu trunek. "Ziołową Wytrawną" należy podawać do przystawek, mięs i ryb lekko schłodzoną, w małych kieliszkach.

 

Żubrówka

Wódka - Polmos Białystok

40%, 50 ml

Żubrówka New

Wódka ziołowa - Polmos Białystok

40%, 50 ml

Żubrówka Bison Vodka

Wódka ziołowa - Polmos Białystok

40%, 50 ml

Żubrówka Bison Vodka

Wódka ziołowa - Polmos Białystok

40%, 50 ml

Żubrówka Bak's

Wódka - Bak's

41%, 50 ml

Extra Żytnia

Wódka czysta - Polmos

40%, 50 ml

Extra Żytnia

Wódka czysta - Polmos

40%, 50 ml

Extra Żytnia

Wódka czysta - Polmos

40%, 50 ml

Extra Żytnia

Wódka czysta - Polmos

40%, 50 ml

www.polmos.bialystok.pl

www.bisonbrandvodka.net

www.extrazytnia.com.pl

Unikalna, bardzo aromatyczna wódka wytrawna, sporządzona na bazie wyborowego spirytusu rektyfikowanego i nalewu na trawę żubrówkę, dziko rosnącą wyłącznie w Polsce, w Puszczy Białowieskiej. Dopełnieniem wysokiej jakości surowców jest zdemineralizowana woda z własnych ujęć głębinowych "Polmosu Białystok".

 

Extra Żytnia - wódka gatunkowa produkowana w kraju, w skład której wchodzą: rektyfikat zwykły żytni, woda destylowana oraz - jako składnik aromatyzujący - odleżały spirytus owocowy. Wódka ma moc 40%, jest bezbarwna lub w odcieniu lekko żółtawym oraz wytrawna (bez dodatku cukru).

 

Płaskie - 21 - buteleczka "Angielka"

 

Balsam Żołądkowy

Wódka gatunkowa półsłodka

Polmos Bielsko-Biała - 35%, 50 ml

Balsam Żołądkowy

Likier - Polmos Bielsko-Biała

35%, 50 ml

Herbowa Gorzka

Napój spirytusowy - K.S. Wratislavia

40%, 50 ml

Karpatia Polish Vodka

Wódka czysta - Polmos Bielsko-Biała

42%, 50 ml

Medos Wódka Miodowa

Wódka gatunkowa słodka

Polmos Bielsko-Biała - 40%, 50 ml

Ordynat Vodka

Wódka czysta - Polmos Łańcut

40%, 50 ml

Orla

Wódka czysta - Polmos Bielsko-Biała

39%, 50 ml

www.polmos.bielsko.pl

 

 

www.polmos.bielsko.pl

 

www.polmos.bielsko.pl

Likier ten jest tajemniczą kompozycją, kilkunastu składników pochodzących z całego świata dających smak słodko-gorzki.

Herbowa Gorzka to luksusowy trunek o smaku gorzko-słodkim, którego receptura oparta jest na staropolskiej tradycji tworzenia alkoholi na bazie ziół i egzotycznych owoców. Jej bursztynowy kolor kryje w sobie subtelność niezwykłego aromatu i smaku.

 

Wódka miodowa. Starannie dobrane gatunki miodu oraz dodatków korzennych decydują o jego wykwintnym smaku.

 

Jest najwyższej klasy wódką czystą sporządzaną ze spirytusu rektyfikowanego neutralnego i wody. Ma łagodny smak i zapach oraz krystaliczną czystość i przejrzystość. 

 

Piast Vodka

Wódka czysta - Polmos Łańcut

39%, 40 ml

Polska Korzenna

Wódka ziołowa - Polmos Zielona Góra

40%, 50 ml

Polska Wiśniowa

Wódka wiśniowa - Polmos Zielona Góra

40%, 50 ml

Winiak Jubileuszowy

Winiak - Polmos Szczecin

40%, 50 ml

Wiśniówka Cherry Vodka

Wiśniówka - Polmos Józefów k. Błonia

40%, 50 ml

Wiśniówka Lubelska

Wiśniówka - Polmos Lublin

36%, 50 ml

 

 

www.polmos.szczecin.pl

www.polmosjozefow.pl

www.polmos-lublin.pl

 

Polska Korzenna - posiada słodko-gorzki smak. Jest kompozycją nalewów na aromatyczne zioła, miedzy innymi anyż, imbir, kolendrę oraz niedojrzały owoc pomarańczy. Dzięki nim stanowi swoisty łagodny i rozgrzewający napój. Obecna nazwa Polska Gorzka.

Polska Wiśniowa - Likier sporządzony z nalewów na świeże owoce wiśni, dzięki temu posiada ich naturalny aromat, smak i barwę. Jej bogaty smak czyni ją niezastąpioną w chłodne wieczory, zarówno w zaciszu domowym, jak i w plenerze.

Winiak Jubileuszowy - wyrób wysokiej jakości, o bardzo harmonijnym, słodkawym smaku i przyjemnym aromacie, produkowany z odleżałego przez ponad 7 lat destylatu winnego, wyborowego spirytusu, hiszpańskiego wina deserowego i nalewu rodzynkowego. Łagodniejszy od typowych "brandy" smak i zapach oraz bardzo przystępna cena powodują, iż szczeciński winiak ma wielu zwolenników. Trunek ten należy podawać w tradycyjny sposób jak koniak.

Likier, sporządzony z nalewów najwyższej jakości spirytusu na świeże owoce polskiej wiśni. Znawcy szczególnie cenią jego charakterystyczny smak. Intensywna, wiśniowa barwa podkreśla naturalność wyrobu. Jako pierwsza wódka w historii, w 2003 roku Wiśniówka Cherry Cordial uhonorowana została przez Prezydenta RP Godłem Teraz Polska, co potwierdza jej najwyższą jakość. Wiśniówka jest WIELKĄ POLSKĄ WÓDKĄ, którą sprzedajemy do wielu krajów świata. To "ambasador" Polmosu Józefów. Nasza Wytwórnia jest prawnym właścicielem znaku towarowego Wiśniówka.
Na polskim rynku występuje pod nazwą "Cherry Cordial" natomiast w wersji eksportowej sprzedajemy ją jako "Cherry Vodka". Produkujemy ze spirytusu najwyższej jakości wyłącznie z wyselekcjonowanych gatunków zboża.

Wiśniówka Lubelska - w intensywnym wiśniowym kolorze kryje się doskonała receptura tego szlachetnego trunku. Bogaty i harmonijny smak zapewnia macerat z soczystych wiśni dojrzewających w sadach Lubelszczyzny.

 

Żołądkowa Gorzka

Wódka gatunkowa - Polmos Lublin

40%, 50 ml

Żołądkowa Gorzka

Wódka gatunkowa - Polmos Lublin

40%, 50 ml

Żołądkowa Gorzka z miętą

Wódka gatunkowa - Polmos Lublin

40%, 50 ml

Żołądkowa Gorzka Korzenna z miodem

Wódka gatunkowa - Polmos Lublin

40%, 50 ml

Wódka Wyborowa

Wódka czysta - Polmos Szczecin

41,7 %, 50 ml

Wódka Wyborowa

Wódka czysta - Polmos Szczecin

40%, 50 ml

Żurawinówka Lubelska

Likier - Polmos Lublin

36%, 50 ml

Extra Żytnia

Wódka czysta - Polmos Bielsko-Biała

40%, 50 ml

zoladkowagorzka.com

 

 

www.polmos-lublin.pl www.extrazytnia.com.pl

Wódka Żołądkowa Gorzka - sztandarowy produkt Polmosu Lublin jest oryginalnym, tradycyjnym napojem spirytusowym o niepowtarzalnym aromacie i słodko-gorzkim smaku. Sporządzana jest z nalewu na suszone owoce oraz starannie dobranej kompozycji ziół i korzeni.

Polmos Lublin jest jedynym właścicielem marki Wódka Żołądkowa Gorzka.

Wódka Żołądkowa Gorzka - znany i ceniony przez konsumentów smak został wzbogacony o nutę mięty. Wódka Żołądkowa Gorzka z Miętą to gotowy przepis na orzeźwiający drink. Wystarczy do szklanki dodać kilka kostek lodu i listki mięty. Nic nie smakuje lepiej w upalne, letnie popołudnie.

Wódka Żołądkowa Gorzka Korzenna z Miodem - to oryginalny produkt o harmonijnym słodko-gorzkim smaku z nutą przypraw. Jej tajemnica tkwi we właściwie dobranych proporcjach zamorskich korzeni i polskiego miodu. Do picia w czystej postaci lub jako dodatek do herbaty czy grzańca. Doskonale rozgrzewa, po nartach lub zimowym spacerze.

 

 

Żurawinówka Lubelska - pierwszy taki trunek powstały na bazie soku ze świeżych owoców żurawiny. Jego niepowtarzalną cechą jest wyjątkowy, orzeźwiający smak. Żurawinówka - doskonała na każdą okazję. Wódka Extra Żytnia ma łagodny, harmonijny, typowy dla polskich wódek zbożowych smak, który został uzyskany dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji doskonałej górskiej wody i rektyfikowanego neutralnego spirytusu zbożowego. Nowoczesna technologia produkcji i wielostopniowa filtracja zakończona filtracją na filtrach węglowych zapewnia doskonałą przejrzystość. Od 14 lipca 1999 r. właścicielem marki jest Polmos Bielsko-Biała. Polmos ten dokonał kilku zmian. Po pierwsze, dostosował wizerunek produktu do nowych trendów. Powstała również ekskluzywna wersja tego produktu – Extra Żytnia z etykietą w postaci nadruku sitowego w butelce pn. karat. Po drugie, udoskonalił recepturę poprzez zastąpienie zwykłego spirytusu zbożowego najwyższej jakości spirytusem neutralnym.

 

INNE - 11 - buteleka typu "Osta"

 

 

 

 

Balsam Żołądkowy

Likier - Polmos Bielsko-Biała

35%, 50 ml

Bison Grass Vodka

Wódka ziołowa - Bak's

41%, 50 ml

Cracovia Classic Polish Vodka

Wódka czysta - Polmos Kraków

40%, 50 ml

Extra Żytnia

Wódka - Polmos Bielsko-Biała

40%, 50 ml

Medos

Wódka miodowa - Polmos Bielsko-Biała, 40%, 50 ml

Piasecki Honey

Oryginalna Miodówka - Likier

40%, 50 ml

Piasecki Oryginal

Wódka czysta

40%, 50 ml

Premium Vodka

Wódka czysta - Polmos Poznań

40%, 50 ml

Sopel

Wódka czysta

40%, 50 ml

Wyborowa

Wódka czysta

45%, 50 ml

Wyborowa

Wódka czysta

40%, 50 ml

 

   

 

 

           
 

 

Czołowa marka Destylerni Kraków posiadająca własną osobowość, którą zawdzięcza nazwie, kunsztowi prezentacji i najwyższej jakości spirytusu luksusowego ziemniaczanego. Produkt powstał przy współpracy z renomowana angielską firmą projektową David Taylor & Company.

Cracovia to pomysł na typowo polską wódkę na rynkach zagranicznych, która stanowiłaby stały element półek sklepowych oraz barów, restauracji, pubów i hoteli.

Cracovia jest najbardziej utytułowanym produktem Destylerni. Do najbardziej znaczących krajowych wyróżnień zaliczyć należy, tytuł Europroduktu w konkursie Oficyny Wydawniczej "Zarządzanie i Finanse", certyfikat "Dobre bo Polskie" w konkursie konsumenckim organizowanym przez Wielkopolską Fundację Żywnościową, godło "Teraz Polska" w XIV edycji konkursu.

   

Piasecki Miodówka (Honey) jest szlachetnym trunkiem wytwarzanym wyłącznie z naturalnych składników, którego recepturę od pokoleń jest pielęgnowana. Piasecki miodówka to subtelne zapachy pszczelego miodu z nutą korzennych ziół, o barwie miodowego karmelu, nasycona mocą alkoholu etylowego (spirytus rektyfikowany) wytwarzanego z najlepszych zbóż. Przekonaj się jak smakuje ta tajemnica. 

 

Do produkcji tej wódki stosuje się wyłącznie spirytusy surowe sporządzane z najwyższej jakości odmian żyta i pszenicy uprawianych w północno-zachodniej Polsce, gdzie warunki klimatyczne do ich produkcji są najlepsze. Spirytus surowy poddawany jest wielokrotnej destylacji w największym i najnowocześniejszym zakładzie rektyfikacji należącym do poznańskiego "Polmosu". W ten sposób otrzymuje się luksusowy spirytus zbożowy o wyjątkowo delikatnym smaku. Stosując najnowocześniejszą technologię zestawiania i filtracji wódki, wodę z własnych ujęć głębinowych i kontrolę jakości na każdym etapie produkcji, zapewnia się warunki utrzymania wysokiego poziomu jakości "Premium Vodki"